Varda preokretom savladala Studenta

06.11.2016.

kk-varda-he-2016

VIŠEGRAD – Košarkaši „Varde HE“ savladali su u Višegradu ekipu SKK „Student“ iz Banjaluke sa 80:67 u okviru 3. kola Prve lige Republike Srpske.

Nakon pobjede nad Rogaticom i poraza od Sutjeske u Foči, košarkaši „Varde“ stigli su do drugog trijumfa pred svojom publikom. Počeli su dobro i poveli sa 6:0, ali gosti serijom 7:0 prelaze u vođstvo i tu mininalnu razliku čuvaju do kraja četvrtine. Domaći su uspjeli preokrenuti (27:23), da bi Banjalučani uzvratili serijom 10:0, a na odmor su otišli sa +4 (36:32). U nastavku se igralo koš za koš, sve do sredine kada su Radić, Radović i Stanimirović napravili 7:0 seriju i u zadnjih deset minuta ušli sa +5. U zadnjoj četvrtini nije bilo dileme, gdje su domaći stvorili dvocifrenu razliku i obezbjedili novi trijumf.

Najefikasniji na meču bio je Sudžum sa 20 poena, Stanimirović je imao 17, Okiljević 13, Radić 10, dok je na drugoj strani Davidović imao 14, Lončar 13, a Putnik i Lukić po 10 poena.