Varda izgubila u neizvjesnoj završnici

28.01.2017.
Foto arhiva

Foto arhiva

VIŠEGRAD – Košarkaši „Slavije 1996“ ostvarili su pobjedu na domaćem terenu nad ekipom „Varde HE“ sa 74: 72 (24:25, 22:15, 22:17, 6:15) u 13. kolu Prve lige Republike Srpske.

Domaći košarkaši stigli su do pete pobjede u sezoni, dok su gosti, oslabljeni bez Stanimirovića, poraženi po sedmi put. „Slavija“ je dobro počela, povela sa 6:0, ali su gosti izjednačili i sredinom četvrtine stigli do prvog vođstva. Zatim se igralo koš za koš, da bi nakon deset minuta Višegrađani imali poen prednosti. Domaći su sjajno otvorili drugu četvrtinu, potpuno zatvorili napad gostiju i napravili su seriju od 9:0. Ubrzo su poveli sa 37:30, a na odmor se otišlo rezultatom 46:40.
„Varda HE“ je u drugom poluvremenu prišla na -3, ali „Slavija 1996“ zatim odlazi na +10. Odbili su glavni napad Višegrađana, kada su smanjili na -5, tako što su uzvratili serijom 8:0. Tim iz Istočnog Sarajeva je dao prve poene u zadnjoj dionici i poveo sa 70:57 i nakon toga skoro šest minuta su bili bez poena, što je protivnik iskoristio i prišao na -1. Peković je trojkom izjednačio na 72:72, da bi Damjanović postavio konačnih 74:72 na 2:20 do kraja.
Najefikasniji na meču bio je Peković sa 26 poena, pratili su ga Ivanović sa 13 i Kojić i Sudžum sa 12, dok je u pobjedničkom timu Ašanin imao 20 poena, Damjanović je postigao pet manje, a Šušić je imao 10 poena.