Sigurna pobjeda Varde

12.03.2017.

kk-varda-he

VIŠEGRAD – Košarkaši „Varde HE“ savladali su na domaćem terenu ekipu „Rudar 2015“ sa 96:67 (24:14, 26:20, 32:20, 14:13) u 19. kolu Prve lige Republike Srpske.

Domaći košarkaši bili su ubjedljivi pred svojoj publikom, a do pobjede su ih predvodili Sudžum sa 23 i Stanimirović sa 22 poena. Na početku je bilo neizvjesno, gdje su gosti vodili sa 9:8, ali višegradski košarkaši tada prave seriju 10:0 i počinju stvarati veliku prednost. U drugoj četvrtini „Varda HE“ je održavala stečenu prednost, da bi u drugom poluvremenu prelomila utakmicu kada je otišla na +28. Do kraja je bio miran meč i domaći su tako stigli do osme pobjede, dok „Rudar 2015“ ima jednu pobjedu više.

Najefikasniji na meču bio je Stevanović sa 28 poena, a Marković i Tomić su postigli po 10, dok su pobjedničkom timu najbolji bili Sudžum sa 23 poena i 12 skokova, Stanimirović sa poenom manje, Peković je postigao 17, a Ivanović 12 poena.