Katastrofa rogatičke Mladosti

01.05.2017.

fk-mladost-mladost-bs-1

ROGATICA – Od kako se takmiči u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske rogatička Mladost nije lošije igrala i posebno više primila golova kao juče, 30.aprila, u susretu sa imenjakom iz Bogutova Sela kod Ugljevika. Osim donekle golmana Vuka Jolovića koji je, iako je primio čak 7 golova, bio najistaknutiji pojedinac svoje ekipe. Svi ostali nisu vrijedni pomena. Čak šta više u pojedinim dijelovima igre sticao se dojam da neki igrači namjerno neće, ili ne mogu, da igraju. Koliko su rogatički fudbaleri bili lošiji dio ove utakmice pokazuje i podatak da su prvi put ozbiljnije zaprijetili golmanu gostiju tek u 43 minutu.

U najkraće, loša predstava u režiji Rogatičana. Sa ovim porazom i porazima u posljednje tri utakmice, mađu kojima je i ona protiv Napretka, koju su izgubili za zalenim stolom, zbog nesportskog ponašanja njihovog igrača, istopio se jesenji saldo i sve više padaju na prvenstvenoj tabeli. Sudeći po rasporedu i u naredna dva-tri kola ne mogu puno očekivati, jer već u naradnom kolu idu u goste tradicionalno neugodnom Glasincu 2011, a zatim dočekuju Famos. I jedna i druga ekipa igraju dobro i čvrsto su na pozicijama u gornjem dijelu prvenstvene tabele.

fk-mladost-mladost-bs-2

MLADOST (Rogatica) 1 (0)
MLADOST (Bogutovo Selo) 7 (3)

Strijelci: 0:1 M. Marinković u 14, 0:2 Jovanović u 33, 0:3 Cvijić u 35, 0:4 Jovanović u 51, 0:5 Cvijić u 53, 1:5 Đurović (penal) u 66, 1:6 M. Marinković u 79, 1:7 M. Marinković u 83 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Aleksandar Ikonoć (Bijeljina) 7
Žuti kartoni: Tadić, B. Obradović (Mladost Rogatica), Jugović (Mladost BS).
Igrač utakmice: Mirko Marinković (Mladost BS) 8

MLADOST (Rogatica): Jolović 6, Miličević 5, Balčaković 5 (od 51 minuta D. Sokolović 5), B. Obradović 5, Ujić 5, Tadić 5, Nikolić 5, Pljevaljčić 5 (od 69 minuta S. Obradović -), Radović 5 (od 62 minuta Jevtić -), Đurović 5, J. Rajak 5. Trener: Danko Cerović.

MLADOST (BS): Živanović -), Simić 7, Lazarević 7, Simikić 7 (od 67 minuta Mijatović -), Stevanović 7, Jovanović 7,5, M. Marinković 8, Jugović 7,5, I. Marinković 7, Cvijić 7,5, Božić 7 (od 63 minuta Terzić 6,5). Trener: Boris Panić.