Nezaslužen poraz Mladosti

15.05.2017.

fk-mladost-famos-1

ROGATICA – Rogatička Mladost, kao član Druge fudbalske lige Republike Srpske, izgubila je još jednu utakmicu. Sinoć, 14. maja, na domaćem terenu minimalnim rezultatom 0:1 poraženi su od ekipe Famosa iz Vojkovića.

Ali, za razliku od nekoliko posljednjih utakmica uz poraze Mladost je bila i nadigrana. Ovoga puta njeni igrači bili su u najmanju ruku ravnopravan partner visokoplasiranoj ekipi Famosa. Čak šta više u dobrom dijelu susreta Mladost je bila bolja ekipa.

Što su gosti odnijeli bodove mogu zahvaliti njihovom golmanu Dušku Remiću. Jednostavno „zaključao“ je svoj gol sigurnim odbranama i onda kada su svi u gledalištu vidjeli neizbježnu kapitulaciju.

Napadač domaće ekipe Đurović na ovoj utakmici nije imao svoj dan. Nije iskoristio, ili nije imao sreće, stopostotne šanse u 21, 48, 71 i 74 minutu. U 48 minutu pogodio je stativu. Odbijena lopta ponovo je došla do njega. Uslijedio je rezantan udarac, ali je lopta, na sreći gostujućeg golmana, otišla iznad prečke. Izglednu šansku imao je i Obradović na samom početku utakmice i Radović sredinom drugog poluvremena, ali se opet istakao golman gostiju i tako sve do 1 minuta sudijske nadoknade i gola koga je, kad su svi očekivali kraj utakmice, na dodavanje Perovića sa lijevog krila iz gužve pred domaćim golom postigao Močević. Tako su se raspršile nade domaćina da će osvojiti bar bod, a gosti su, po mišljenju mnogih, nezasluženo odnijeli sva tri u svoje Vojkoviće.

Pored postignutog gola, koji je, mora se reći i to, došao zbog fizičkog pada igrača domaće ekipe, gosti su imali i svoje šanse. U 21 minutu Močević je pogodio prečku, a u 73 istom igraču zicer je odbranio golman Mladosti Vuk Jolović.

Sudija: Vojislav Vuković (Brčko) 7
Žuti kartoni: J. Rajak, Đurović, Radović, Ujić (Mladost Rogatica). Tešanović (Famos).
Igrač utakmice: Dušan Remić (Famos) 7,5

MLADOST (Rogatica): Jolović 7, J. Rajak 7, Živković 6,5, Obradović 6,5, Đurović 7, Radović 6,5, Tadić 7, Ćaćić 7, M. Rajak 7, Nerić 6,5 (od 75 minuta Nikolić -), Ujić 6,5. Trener: Danko Cerović.

FAMOS: Remić 7,5, Frganja 6,5, Ćeha 7, Blažić 6,5, Koprivica 7, Močević 7, Vitković 7 (od 90+3 Lučić -), Pušara 6,5 (od 63 minuta Bjelica 6), Perović 7, Tešanović 6,5, Mičić 6,5 (od 83 minuta Simović -). Trener: Vladimir Drinjak.