Nadigrane komšije iz Višegrada

12.06.2017.

fk-mladost

ROGATICA – U daleko najboljoj igri u proljećnom dijelu prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Srpske, grupa istok, rogatička Mladost je juče u zadnjom kolu prvenstva 2016/2017. potpuno nadigrala komšije iz Višegrada koje kao trener vodi bivši igrač i trener Mladosti, Jadranko Janjić.

Samo u prvih 20-tak minuta Drina je bila ravnopravan i čak na momente bolji tim. Imala je i nekoliko izglednih šansi. Nije ih iskoristila i došla je kazna. U finišu prvog poluvremena primili su prvi gol. Igrao se 43 minut. Loptu je Slaviša Ujić ubacio u šesnesterac Drine gdje se našao Radović koji je glavom zatresao mrežu do tada sigurnog Ajdara.

Samo što se, takoreći, pošlo sa centra igrališta lopte se dočepao Tadić. Brzo je izašao pred gol gostiju i poslao loptu u gol ispod nemoćnog golmana. Sa tih 2:0 otišlo se na odmor.

Drugo poluvrijeme u potpunosti pripalo je domaćoj ekipi. Postgli su još dva gola. U 54 minuti Radovića je pred svojim golom faulirao golman Ajdar. Sudija Milan Tadić sa Pala, sasvim opravdano dosudio je najstrožiju kaznu. Siguran egzekutor penala bio je veteran Slaviša Ujić i to je bilo 3:0 za domaćina.

Četvrti pogodak opet je djelo agilnog Siniše Tadića. Napravio je solo prodor po lijevoj strani i rezantnim udarcem pogodio je desni ugao gola Višegrađana za 4:0. Došla su tri nova boda kojim je domaća ekipa osigurala opstanak u Drugoj fudbalskoj ligi, iako joj u proljećnom dijelu prvenstva nisu cvjetale ruže. Njihove vjerne navijače bole onih neslavnih dva puta po 1:7 i to od ekipa koje nisu ništa kvalitetnije od ekipe Mladosti.

MLADOST (Rogatica) 4 (2)
DRINA HE 0 (0)

Strijelci: 1:0 Radović u 43, 2:0 Tadić u 44, 3:0 Ujić u 54 (penal), 4:0 Tadić u 69 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar u Rogatici
Gledalaca: 100
Sudija: Milan Tadić (Pale) 7
Žuti kartoni: Miličević, B. Obradović (Mladost Rogatica), Ajdar, Božić, Milović (Drina HE).
Igrač utakmice:Siniša Tadić (Mladost Rogatica) 7,5

MLADOST (Rogatica): Jolović 7, J. Rajak 7, Ujić 7,5 (od 68 minuta Šarenac -), Živković 7 (od 76 minuta Ljepić -), B. Obrdović 7,5 (od 84 minuta Sorak -), M. Rajak 7, Radović 7,5, Tadić 7,5, D. Sokolović 7, .Ćaćić 7, Miličević 7. Trener: Danko Cerović.

DRINA HE: Ajdar 5,5, Pejović 5,5, Damjanović 5,5, Marković 5,5, Jovanović 6 (od 76 minuta Milovanović -), Mirković 6, Krsmanović 5,5, Milović 6, Mučibabić 5,5 (46 minuta Okuka 5,5), Božić 5,5, Tomić 5,5 (od 71 minuta Baranac -). Trener: Jadranko Janjić.