Nova pobjeda FK Mladost – Rezultat bolji od igre

08.04.2018.

ROGATICA – Počelo je slično kao i prošle nedjelje u utakmici sa Veležom iz Nevesinja. Gosti su prvi poveli sa 1:0 u 23 minutu iz naoko bezopasne situacije, a onda su domaći igrači „stvar uzeli u svoje ruke“, pritisnuli papučicu gasa i ne samo da su izjednačili rezultat na 1:1 preko neumoljivog Đorđa Močevića u 37 minutu, nego i poveli sa 2:1 lijepim golom koga je u 41 minutu sa visine šesnaesterca po zemlji uputio Darko Rosić i pogodio desni donji ugao gola gostiju. Sa tim rezultatom okončano je prvo poluvrijeme. U drugom, u kome se najvećim dijelom igralo između dva šesnaesterca, sve do 82 minuta kada je rezervista Filip Mihajlović jednu loptu koja jedošla sa desne strane igrališta sa 5 do 6 metara poslao glavom u nebranjeni dio gola golmana gostiju Miroslava Gavrića za rezultat 3:1.

Mihajlović je bio strijelac i četvrtog gola za svoju ekipu. U toku su bili posljednji sekundi 90-tog minuta. Pred golom gostiju stvorila se gužva u kojoj se on najbolje snašao i još jednom zatresao mrežu iza leđa golmana gostujuće ekipe.

Time je okončana zaslužena pobjeda domaćina koji je bio za nijansu bolja ekipa, ali se ipak mora reći da je rezultat bolji od prikazane igre, jer gosti nisu bili u podređenom položaju onoliko koliko rezultat pokazuje.

MLADOST (Rogatica) 4 (2)
JEDINSTVO (Brodac) 1 (1)

Strijelci: 0:1 D. Jovanović u 23, 1:1 u Močević 37, 2:1 D. Rosić u 41, 3:1 Mihajlović u 82, 4:1 Mihajlović u 90 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreacioni centar „9. Januar“ u Rogatici
Gledalaca: 150.
Sudija: Goran Lakić (Brčko) 7,5
Žuti kartoni: B. Obradfović, Sokolović, Mihajlović (Mladost Rogatica), Demonjić (Jedinstvo Brodac).
Igrač Utakmice: Bojan Obradović (Mladost Rogatica) 7,5.

MLADOST (Rogatica): Jolović 7, Mićo Rajak 7 (od 81 minuta J. Rajak -), Ćaćić 7, B. Obradović 8, D. Rosić 7, Močević 7, Mil. Rajak 6,5 (od 54 minuta Mihajlović 7), Sokolović 7, Tošović 7, Miličević 6,5, Tadić 6,5 (od 46 minuta Nešković 6,5). Trener: Slavko Obrenović.

JEDINSTVO (Brodac): Gavrić 6,5, Simić 6,5, Gvozdenac 6 (od 63 minuta Savić 6), Demonjić 6,5, Spasojević 6,5, D. Jovanović 6,5 (od 56 minuta Maksić 6), Ristić 6,5, Mitrović 6,5, Perić 6 (od 81 minuta Cvijanović – ), Kalajdžić 6,5, S. Jovanović 6. Trener: Zoran Sofrenić.