FK Mladost Rogatica – Slaba igra, odoše bodovi

03.05.2018.

ROGATICA – Iako je ne svojom krivicom primio tri gola, najbolji pojedinac prvenstvene utakmice između rogatičke Mladosti i Jedinstva iz Brčkog, bez dvojbe je golman domaće ekipe Vuk Jolović. Da nije imao svoj dan, poraz Mladosti mogao je biti katastrofalan. I ovako, izgubljena su tri dragocjena boda koja će se u nastavku prvenstva teško nadoknaditi. Igra je bila za svaku kritiku, posebno u drugom poluvremenu u kome su igrači Mladosti ozbiljno ugrozili gol gostiju tek u samom finišu utakmice kada su i postigli (89 minut) drugi gol preko rezerviste Tadića.

Sve drugo nije pomena, ali je zato vrijedan pomena i za pohvalu gest uprave Mladosti koja je iskoristila prvi dolazak u Rogaticu glavnog sudije Stefana Maletića i uručila mu Plaketu u znak zahvalnosti za požrtvovanje i human podvig u kome je 5. Juna prošle godine od utapanja u jezero Etno sela u Bijeljini spasio mladog fudbalera omladinske selekcije Mladosti koja je igrala za prvenstvo Republike Srpske Stefana Božića. Zahvalnicu sudiji Maletiću pred početak utakmice uručio je predsjednik FK Mladost Željko Ćuzulan uz aplauz gledalaca i fudbalera.

MLADOST (Rogatica) 2 (1)
JEDINSTVO (Brčko) 3 (2)

Strijelci: 0:1 Obrenović u 17, 1:1 Mil. Rajak u 39, 1:2 Musić u 41, 1:3 Lukić u 73, 2:3 Tadić u 89 minutu.
Stadion: SRC „9. Januar“ u Rogatici.
Gledalaca: 50.
Sudija: Stefan Maletić (Bijeljina) 7,5.
Žuti kartoni: Ćaćić, Milovanović, B. Obradović (Mladost Rogatica), Obrenović, Lukić (Jedinstvo Brčko).
Crveni karton: Damjan Ljepić (Mladost Rogatica) u 57 minutu (nakon dva žuta).
Igrač utakmice: Vuk Jolović (Mladost Rogatica) 7,5.

MLADOST (Rogatica): Jolović 7,5, Miličević 5,5, Milovanović 5,5, Ćaćić 5,5, Ljepić 5, B. Obradović 5,5, Mihajlović 5,5, Mil. Rajak 6,5, Sokolović 5,5 (od 63 minuta Tadić 6), Tošović 5,5, J. Rajak 5 (od 57 minuta Sorak 5). Trener: Slavko Obranović.

JEDINSTVO (Brčko): Vidaković 6,5, Ćumurovć 6,5, Čišija 6,5,Vasić 6,5, Baljak 7, Lukić 7, Obrenović 6,5, Mitrović 6,5, Vuković 6, Gnjatić 6,5, Musić 7. Trener: Vidoje Zarić.