Zna se ko je prvak

15.04.2019.

ROGATICA – Iako su juče izgubili utakmicu sa 0:2 fudbaleri rogatičke Mladosti u prvenstvenoj utakmici sa trenutnim prvakom grupe istok Druge fudbalske lige Jedinstvom iz Brčkog, nisu napustili svoje igralište pognute glave. Izgubili su od bolje i jače ekipe , ali su se hrabro borili sve do 61 minuta nakon što je mladi i još neiskusni golman Karišik primio gol kada je loptu imao na rukama.

U preostalom dijelu utakmice kao i u većem dijelu cijelog prvog poluvremena gosti su imali više od igre. Krunisali su to drugim golom samo desetak sekundi prije nego što je sudija označio kraj utakmice. Gol je postignut iz penala koji je napravljen nepotrebno.

Zato Mladost, iako je bila domaćin, ne treba da mnogo žali za izgubljenim bodovima. Ako nastave igrati kao na ovoj utakmici biće bodova. Nisu svi prvaci.

Ova utakmica imala je i humanitarni karakter. Iskorišćena je za sakupljanje dijela sredstava za liječenje u italijanskoj Padovi Siniše Draškovića, kome, da bi nastavio normalan život, treba da se izvrši transplantacija bubrega.

Kako reče Željko Ćuzulan, predsjednik FK Mladost, prikupljeno je 710 maraka i one će biti uručene porodici Drašković.

MLADOST (Rogatica) 0 (0)
JEDINSTVO (Brčko) 2 (0)

Strijelci: 0:1 Pavić u 61. 0:2 Pavić (penal) u 90+1.
Stadion: SRC „9. januar“ u Rogatici
Gledalaca: 150
Sudija: Boško Lazić (Zvornik) 7
Žuti kartoni: D. Obradović (Mladost Rogatica), Mirić, Buljubašić (Jedinstvo Brčko).
Igrač utakmice: Cvijetić Pavić (Jedinstvo Brčko). 7,5

MLADOST (Rogatica): Karišik 6,5, J. Rajak 6,5, Božović 7, Ristanović 7, Ćaćić 7, B. Obradović 6,5, Rosić 6,5, Đurović 6 (od 70 minuta D. Obradović 6), Sokolović 6,5, Miličević 6,5, Šarenac 6,5. Trener: Dragan Jovanović.

JEDINSTVO: Vukadinović 7, Mirić 7, Čavalić 6,5, Svitlica 7, Đokić 6,5, Mitrović 6,5 (od 66 minuta Lukić 6), Pavić 7,5, Stankić 6,5 (od 82 minuta Kadrić -), Mišković 6.5 (od 58 minuta Marfinković 6), Musić 6,5, Buljubašić 6,5. Trener: Ninoslav Mirić.