Imenjak nadigrao imenjaka

18.11.2019.

ROGATICA – Kad se na treninzima jedne ekipe danima pojavljuje 4-5 fudbalera, a na predstojećoj utakmici ili utakmicama, treba da igra 14, onda se taj tim, bez obzira u kojoj se konkurenciji takmiči, ne može nadatri nekom uspjehu.

Upravo to se iz opravdanih ili nekih drugih razloga ove jeseni dešavalo rogatičkoj Mladosti, članu Druge fudbaslske lige RS, grupa istok. Rezultat toga je osvojenih mršavih 11 bodova iz 15 kola sa 14 datih i nevjerovatnih 34 primljena gola. Odigrana je jesen za pamćenje, ali po lošem.

Šlag na tortu bila je jučerašnja utakmica na kojoj je Mladost na domaćem terenu primila 5 golova, a da se, opšti je utisak, gosti iz Gacka, koji, zanimljivo, nose isto ime, nisu pošteno ni oznojili. Nisu mnogo znaja prosuli ni igrači domaćina. To pokazuje činjenica da su prvu ozbiljniju šansu imali tek u 23 minutu. Na njihovu (ne) sreću lopta je završila na prečki i vratila se u teren, gdje su je prihvatili gostujući igrači i otklonili opasnost po svoj gol.

Što se tiče domaćina u nastavku utakmice sve učinjeno nije vrijedno pomena osim činjenice da se na i ovoj utakmici kalilo čak 6 mladih igrača koji će, po cijenu da se ispadne iz lige, morati sačinjavati okosnicu ekipe u proljećnom dijelu tekućeg prvenstva.

MLADOST (Rogatica) 0 (0)
MLADOST (Gacko) 5 (2)

Strijelci: 0 : 1 Nikolić 10, 0:2 Ćeranić u 16, 0:3 Vuković u 52, 0:4 Ćaranić u 54, 0:5 Nikolić u 69 minutu.
Stadion: SRC „9. januar“ u Rogatici.
Gledalaca: 50
Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 7,5
Žuti kartoni: Božović (Mladost Rogatica), J. Guzina, Salatić (Mladost Gacko).
Igrač utakmice: Rajko Ćeranić (Mladost Gacko) 7,5

MLADOST (Rogatica): Kojić 6, Pavlović 5,5, Šalić 5,5, Ćaćić 5, J. Rajak 5, Miličević 5 (od 69 minuta Karlić -), Sokolović 5 (od 46 minuta Tadić 5), Božović 5, Tošović 5, Mihajlović 5, Močević 5 (od 69 minuta Duvnjak -). Trener: Dragan Jovanović.

MLADOST (Gacko): Sl. Guzina -, J. Guzina 6,5, Nikolić 7 (od 81 minuta Lučić -), Mrković 7, Lozo 6,5 (od 71 minuta Elek -), Salatić 6, Gavranović 7, Vuković 7, Ćeranić 7,5, Bratić 6,5, Komnenić 6,5. Trener: Željko Popović.