Novi uspjeh rogatičkih košarkaša – Pobijeđen i Igman iz Istočne Ilidže

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 27. januara 2020. 058.ba

ROGATICA – I drugu utakmicu u novom prvenstvu Druge košarkaške lige Republike Srpske košarkaši Košarkaškog kluba „Rogatica“, na domaćem terenu, okončali su u svoju korist. Pobijedili su kolege iz Omladinskog košarkaškog kluba „Igman“ iz Istočne Ilidže sa visokih 96:69. Po četvrtinama bilo je: 33:23, 23:11, 20:14, 20:21.

Da će gosti loše proći vidjelo se već tokom druge četvrtine koja je završena sa 23:11 za domaćina. U ovoj četvrtini gosti do kraja 5-og minuta nisu postigli ni jedan koš. Za razliku od njih domaćini su dali čak 12 i sa 10 koševa razlike iz prve četvrtine, poveli sa 22 koša razlike i ta razlika uglavnom je ostala skoro do kraja utakmice. Gostima nije pomogla ni zadnja četvrtina u kojoj su postigli 21 koš. Otišli su kući sa čak 27 koševa više nego što su dali.

Visokoj pobjedi Rogatičana posebno su doprinijeli braća Okiljevići – Nemanja i Stefan koji su postigli 27, odnosno 25 koševa. Pored njih koševe za domaću ekipu postigli su Samardžić 8, Balčaković 2, Zoranović 2, Kojić 9, Puhalac 12, Buljugija 3, Milidrag 9, a još su igrali: Ikanović, Pajić i Njegoš Gladanac. Trener: Goran Tešević.