Rogatička Mladost pregazila Ilićku

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 08. marta 2020. 058.ba

ROGATICA – I pored toga što su goste iz Brčkog ispratili sa četiri, uz jedan primljeni gol, igrači i stručni štab Mladosti mogu žaliti na propuštenim prilikama u danas odigranom 16, a prvom kolu u proljećnom dijelu prvenstva Druge fudbalske lige Republike Srpske, grupa istok. Promašivali su igrači domaćina, i ne jednom, i iz šansi koje je bilo majstorstvo promašiti.

No, bez obzira na to, jer je kod Mladosti minus u primljenim u odnosu na dati broj golova teško nadoknaditi. Izlaz je jedino u osvojenim bodovima. Biće šanse da se i oni steknu, ali se mora dres znojem zaliti uz maksimalnu igračku disciplinu u svim segmentima koji prate igru na terenu.

Inače, u utakmici sa Ilićkom sve do 70 minuta Mladost je igrala veoma dobro. Ako uspiju zadržati takvu igru, moglo bi se nadati najboljem, a to je opstanak u Drugoj fudbalskoj ligi kao jedinom cilju uprave i stručnog štaba kluba, i nadati se i igrača koji trenutno nose dres Mladosti među kojima je i par, čini se, solidnih igrača.

MLADOST 4 (3)
ILIĆKA 01 1 (0)

Strijelci: 1:0 Nerić u 14, 2:0 Tošović u 17, 3:0 Nerić u 39, 4:0 Jovanović u 63, 4:1 Arsić u 75 minutu.
Stadion SRC „9. Januar“ u Rogatici
Gledalaca: 50
Sudija: Boško Lazić (Zvornik) 7,5
Žuti kartoni: Šarenac, Tošović (Mladost Rogatica), Ristić (Ilićka 01).
Igrač utakmice: Darko Nerić (Mladost Rogatica) 8-

MLADOST (Rogatica): Šehovac -, J. Rajak 7, D. Obradović 7, Ćaćić 7,5, B. Obradović 7 (od 51 minuta Marijanović 6,5), Nerić 8, Savić 7,5, Jovanović 7 (od 70 minuta Pavlović -), Tošović 7, Lemez 7, Šarenac 7 (od 52 minuta Miličević 6). Trener: Dragan Jovanović.

ILIĆKA 01: Gorančić 6,5, Ristić 6, Tripić 5,5, Pavlović 5,5, Krsmanović 5, Arsić 6,5, Babunović 6, Arsenić 5, Zimonjić 5,5 (od 55 minuta Todorović 5), Savić 5 (od 55 minuta Nikolić 5), Bajić 5. Trener: Dejan Đukić.