Rogatičanke na visokom trećem mjestu

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 26. oktobra 2020. 058.ba

ROGATICA – Petim kolom i porazom od 2:4 na domaćem terenu u Rogatici od ekipe Drina iz Zvornika članice Ženskog fudbalskog kluba Mladost okončale su jesenji dio prvenstva u Prvoj ženskoj fudbalskoj ligi Republike Srpske.

Od šest ekipa koliko broji Prva liga, Rogatičanke su zauzele visoko treće mjesto sa 9 bodova iz pet utakmica uz 13 datih i 12 primljenih golova.

Prvo mjesto sa 15 bodova pripalo je ekipi Drine iz Zvornika. Djevojke iz Prijedora zauzele su drugo mjesto sa 9 bodova koliko su osvojile i Rogatičanke, ali su imale bolju gol razliku od Rogatičanki za 7 datih golova.

Na četvrtom mjestu je Sloga iz Petrova sa 6 bodova, petom Borac iz Šamca sa 4 i zadnje šesto zauzeo je Čelik iz Doboja sa jednim bodom.

Što je Rogatičankama izmaklo drugo mjesto „kriva“ je sreća. Okrenula im je leđa prošle subote na derbi utakmici sa Drinom iz Zvornika. Umjesto da već u prvih pet minuta pa šansama vode sa 2:0, u 6 minutu primile su gol iz potpuno bezazlene situacije. U 12 minutu je bilo 2:0 za gošće i to je nagovjestilo loš kraj za domaću ekipu. U 34 minutu gošće su postigle treći, a u finišu prvog poluvremena i četvrti gol.

Drugo poluvrijeme na terenu je bila druga slika. Fudbalerke Mladosti nisu klonule. Naprotiv, većim dijelom poluvremena bile su bolji rival. Krunisale su to sa 2 gola. U 74 minutu gol gošći načela je Marija Obradović, a u 83 u strijelce se upisala i Milica Kozić.

To ipak nije bilo dovolno da se ugrozi visoko voćstvo gostujućih, očito iskusnijih i dobro uigranih, fudbalerki koje su sa bodovima u Rogatici čvrsto zauzele prvo mjesto i ako i u drugom dijelu prvenstva, na proljeće, nastave sa dobrim igrama imaju šansu da se bore za ulazak u Premijer ligu.

Na ovoj utakmici prvakinjama lige, po odluci trenera Mladena Simsije, suprostavile su se: Marija Janković, Slavica Kozić.Ivana Božović, Tamara Jovičić, Milica Tomić, kapiten, Suzana Petrović, Milica Lelek, Marija Obradović, Sara Bosiljčić, Tamara Kojić i Milica Kozić, kojim se predsjednik Fudbalskog kluba Mladost Željko Ćuzulan zahvaljuje na uspješnom nastupu u Prvoj ligi Republike Srpske.

One su, reče on, bile lučenoše našeg kluba i opštine među pripadnicama ljepšeg pola širom Republike Srpske, jer su ime i jednog i drugog ponosno pronijele od Zvornika do Doboja, Šamca i Prijedora.

Ćuzulan se, na kraju polusezone, zahvaljuje i Opoštinskoj upravi i načelniku Miloradu Jagodiću za finansijsku a ŠG „Sjemeć“ na podršci u prevozu igračica na odigravanje utakmica. Bez te podrške pitanje je da li bi mogli igrati u ovom rangu takmičenja, reče on.