Uz fudbalere poraženi i košarkaši

02.11.2020.

Crni vikend za sportiste Rogatice

ROGATICA – Nakon što su fudbaleri rogatičke Mladosti poraženi od Drine HE iz Višegrada u Drugoj fudbalskoj logi Srpske, grupa istok, sa rezultatom 1:2, loš dan tek proteklog vikenda imali su i košarkaši. Na domaćem terenu, u trećem kolu Prve košarkaške lige Republike Srpske, izgubili su od KK Budućnost iz Bijeljine sa rezultatom 72:75. Po četvrtinama: 18:19, 31:32, 54:42 i 18:33.

Kao što se vidi, utakmica je izgubljena u posljednjoj četvrtini, a mi dodajemo, i posljednjih pet minuta ove četvrtine. Na semaforu je bio rezultat 62:52 a do kraja utakmice nepunih pet minuta, da bi kod 2,40 minuta do kraja bilo 67:67, a onda ide 67:69, 67:70, 72:74 i na kraju 72:75.

Šta se dešavalo tih posljednih pet minuta sa domaćim igračima ostaje za analizu stručnom štabu i treneru Kojiću. Ali, očito, nešto je uz igru bilo i drugo u njihovim glavama?!

Boje ekipe i Rogatice na ovoj utakmici uz Nemanju Okiljevića, koji je postigao 13 koševa, branili su: Boris Samardžić sa 5 koševa, Željko Ikanović, Božidar Balčaković sa 6 koševa, Bojan Puhalac sa 8, Nikola Buljugija, Miroslav Milidrag sa 14, Stefan Okiljević, Gordan Tešević sa 6 i Miljan Pajić sa 20 postignutih koševa.

Zanimljivo, jedan među najboljim košarkaša iz brojnih ranijih utakmica, Stefan Okiljević, na ovoj nije postigao ni jedan koš. Možda je tu odgovor na pitanje šta se dešavalo na ovoj utakmici?!