Derbi začelja Rogatičanima

14.03.2021.

ROGATICA – Derbi začelja istoka Druge fudbalske lige Republike Srpske pripao je Rogatičanima. Pobijedili su fenjeraša iz Dvorova zasluženo sa 2:0 golovima Bojana Obradovića u 38 i 78 minutu.

Da su domaći igrači bili za nijansu s(p)retniji pobjeda je mogla biti i ubjedljivija. Propustili su nekoliko idealnih prilika iz kojih je lopta odlazila pored ili preko gola ili je šut napadača Mladosti završavao u rukama golmana gostiju Samojlovića.

Inače, bio je ovo u neku ruku derbi začelja. U dosta dobroj igri dva tima iz začelja tabele, bolji rival za nijansu bio je domaćin. Osvojena su tri boda, sa lanjskih tri, to je šest bodova od Proletera, koji će im i te kako puno značiti u konačnoj borbi za ostanak u Drugoj ligi.

Ovo tim prije što im predstoji nekoliko veoma teških susreta. Među njima je i naredne nedjelje kada Mladost gostuje Glasincu 2011 na Sokocu. Zato, ako je današnja utakmica sa Proleterom bio derbi začelja, onda će iduće nedjelje niti komšijski derbi u kome je,priznaju u Mladosti, favorit Sokočani.

MLADOST (Rogatica) 2 (1)
PROLETER (Dvorovi) 0 (0)

Strijelci: 1:0 B. Obradović u 38, 2:0 B. Obradović u 78 minutu.
Stadion: SRC „9. Januar“ u Rogatici.
Igrano bez prisustva gledalaca
Sudija: Rade Aćimović (Zvornik) 7,5
Žuti kartoni: N. Nešković, Marijanović, Đurović (Mladost Rogatica), Lukić, Ćatić (Proleter).
Igrač utakmice: Bojan Obradović (Mladost Rogatica) 7,5

MLADOST (Rogatica): Šehovac 6,5, Božović 7, Limić 7, Ćaćić 7, Nešković 7, B. Obradović 7,5, Duvnjak 6,5 (61 minuta Nerić 6), Marijanović 6,5 (od 73 minuta Đurović 5,5), Lukić 6,5 (od 90+2 D. Obradović -), Tošović 6,5, Savić 6 (od 73 minuta Šarenac 5,5). Trener: Dragan Jovanović.

PROLETER: Simojlović 7, Pavlović 6,5, Vlačić 6,5, Bogdanović 6,5, Ružičić 6, Maksimović 6 (od 79 minuta Zekanović -), Lukić 5,5, Ćatić 6, Borenović 5,5 (od 60 minuta Jefić 5,5), Dupor 5.5.Jović 5,5. Trener: Dragan Matić.