FK Mladost Rogatica – Bodovi zlata vrijedni

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 17. maja 2021. 058.ba

ROGATICA – U borbi za opstanak u istoku Druge fudbalske lige Republike Srpske, nakon dvaporaza od Romanije sa Pala i Stakorine iz Čajniča od po 0:3, rogatička Mladost se probudila i u susretu sa liderom ove grupe Jedinstvom iz Brodca zabilježila tijesnu, ali zasluženu i zlata vrijednu pobjedu od 2:1. Iako su gosti prvi došli do gola, domaći igrači su smogli sange da preko igrača utakmice Nemanje Ćaćića izjednače na 1:1, a nakon sasvim opravdanio dosuđenog penala, rušenjem u kaznenom prostoru Ćaćića, u 67 minutu u gol i pobjedu u ovom susretu pretvorio je agilni Bojan Lukić i dao zračak nade za opstanak Mladosti u društvu drugoligaša Republike Srpske.

MLADOST (Rogatica) 2 (1)
JEDINSTVO (Brodac) 1 (1)

Strijelci: 0:1 Maletić u 12, 1:1 Ćaćić u 23, 2:1 Lukić (penal) u 67 minutu.
Stadion: SRC „9. Januar“ u Rogatici
Igrano bez prisustva gledalaca
Sudija: Milan Kukrika (Trebinje) 7,5
Žuti kartoni: Marijanović, D. Obradović, Šehovac, Tošović, B. Obradović (Mladost Rogatica), Novaković (Jedinstvo).
Igrač utakmice: Nemanja Ćaćić (Mladost Rogatica) 7,5

MLADOST (Rogatica): Šehovac 7, Ćaćić 7,5, N. Nešković 7, B. Obradović 7, Marijanović 6,5 (od 89 minuta L. Kojić -), Lukić 7,5 (od 87 minuta Duvnjak -), Savić 7, Tošević 7, Šarenac 6,5. D. Obradović 6,5, Limić 7. Trener: Dragan Jovanović.

JEDINSTVO (Brodac): Gavrić 7, Mitrović 6,5, H. Dukić 6,5 (od 68 minuta A. Dukić -), Maletić 7 (od 84 minuta Simić -), Tomić 6,5, Gvozdenac 7, Vučić 6, Ljuboja 6,5, Đukić 6 (od 79 minuta Tripković -), Krsmanović 6 (od 76 minuta Tripunović -), Novaković 6 . Trener: Dejan Vučić.