Prvi bodovi Rogatičana

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 30. августа 2021. 058.ba

ROGATICA – Tek u traćem kolu novog prvenstva u Drugoj fudbalskoj ligi Republike Srpske, grupa istok, igrači rogatičke Mladosti pokazalči su da znaju igrati i posebno davati golove. Na svom terenu pobijedili su goste iz Milića sa solidnih 3:0. Da jenajbolji igrač susreta Marko Savić, koji j već u 15. minutu načeo mrežu gostiju, i drugi iz napada imali malo više sreće, rezultt je mogao biti i ubjedljiviji.

Što se tiče gostiju, pokzali su da igraju lijep fudbal i ozbiljnije su zaprijetili tek pred kraj susreta, ali nisu imali vremenaq i snage za promjenu rezultata sa kojim i pored poraza morju biti zadovoljni.

Inače, utakmica je bila lijpa za gledanje i više je ličila na prijateljski a ne prvenstvani susret bez takoreći ozbiljnijeg starta. Dokaz – nije bilo ni jednog žutog a da se ne govori o crvenom kartonu.

MLADOST (Rogatica) 3 (2)
MILIĆI 0 (0)

Strijelci: 1:0 Savić 15, 2:0 Marijanović 38, 3:0 Ćaćić 86 minutu.
Stadion: Sportsko-rekreativni centar „9. Januar“ u Rogatici
Gledalaca: 50
Sudija: Aleksandar Bjelica (Trebinje) 7,5
Igrač utakmice: Marko Savić (Mladost Rogatica) 8

MLADOST (Rogatica): Kojić -, Ćaćić 7,5, Marijanović 7, Lukić 6,5, Tošović 7, Šarenac 6,5 (od 64 minuta Duvnjak 6,5), Savić 8 (od 72 minuta Kojić -), Radović 6,5, Limić 7, Furtula 6,5, Nikolić 6,5 (od 80 minuta Mihajlović -). Trener: Dragan Jovanović.

MILIĆI: Đorđić 6,5, Milaković 6, N. Ćirković 6,5, Andrić 6,5, Avramović 6, D. Ćirković 7, Bogićević 6,5, Mlađenović 6, Skočo 6, Borić 6, Vukotić 6. Trener: Dejan Dragičević.