Silni rogatički košarkaši

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 08. novembra 2021. 058.ba

ROGATICA – U četvrtom kolu prve košarkaške lige Republike Srpske ekipa Košarkaškog kluba „Rogatica“ u svojoj dvorani Mladost u Rogatici sinoć je ugostila ekipu Student Igokea i ispratila je kući praznih džepova, a u njenim po treći put u ovom dijelu prvenstva ostali su novi bodovi sa zasluženih 77:67 koševa, po četvrtinama 26:18, 20:15, ‚11:14, 20.20.

U ovu utkmicu Rogatičani su ušli silno i bez namjere da mladoj ekipi Studenta ne daju ni malo nade u uspjeh. Pokazuje to i podak da su gosti samo negdje oko 5 minuta prve četvrtine bili u voćstvu pri minimalnom rezultatu 10:11. Već u narednom minutu bilo je 14:11 za domaćina i tako tokom cijele utakmice u čijem dobrom dijelu je bilo i po 10 i više koševa razlike.

Za ekipu Rogatice, koju je sa klupe i u ovom kolu, uz budno oko predsjednika kluba Ljubiše Rackovića, uspješno vodio Dragan Kojić, igrali su: Dejan Radović, Božidar Balčaković 2, Nikola Pilindavić 20, Bojan Puhalac 6, Nikola Buljugija, Miroslav Milidrag 2, Dejan Ivković 8, Stefan Okiljević 2, Nemanja Okiljević (kapiten) 18, Luka Radmilović 19.

Kod gostiju, koje je vodio trener Slobodan Kecman, najefikasniji su bili Slaviša Mirović sa 15 i Danilo Radulović sa 12 koševa.

Među trojicom sudija ovoga puta pravdu je dijelio i rogatičanin Srđan Rajak, a po slobodnoj procjeni gledalaca je bilo oko 100 uz poštivanje epidemioloških mjera protiv virusa kovid 19.