Košarkaši obradovali navijače

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 18. decembra 2021. 058.ba

ROGATICA – SUTJESKA 73:66
(13:21, 27:10, 9:16,24:19)

ROGATICA – Nesretno izgubljena utakmica u prošlom kolu na gostovanju kod ekipe Sokoca 54:53 samo dvije sekunde prije kraja i sa pola koša razlike, na ekipu KK Rogatica nije mnogo uticalo. Popravni su imali sinoć i uspješno ga položili na domaćem terenu i pred punim gledalištem protiv solidne ekipe KK Sutjeska iz Foče sa rezultatom 73:66.

U vrlo zanimljivoj, pravoj prvenstvenoj igri, u kojoj je pobjednik odlučen u posljednji dva tri minuta, slavili su domaćini predvođeni raspoloživim kapitenom Nemanjom Okiljevićem koji je sa postignutih 26 koševa bio najbolji pojedinac ne samo u svojoj ekipi, nego i od svih aktera ove utakmice. Pratili su ga Luka Radmanović sa 16 i Nikola Pilindavić sa 11 koševa i borbenost cijele njegove ekipe.

Ovo tim prije što su i gosti imali periode svoje igre. Prvu četvrtinu glat su dobili sa 8 koševa razlike. Njima je pripala i treća dionica sa 7 koševa, ali su utakmicu izgubili slabijom igrom u drugoj i četvrtoj dionici.

Posebno je bila zanimljiva četvrta dionica kada su domaćini poveli sa 65:59 i 71:63 da bi na kraju bilo 73:66 i zaslužena pobjeda domaće ekipe, kojom je ostala u samom vrhu prvenstvene tabele Prve lige Republike Srpske. Hoće li tu i ostati na kraju polusezone odlučiće naredno, zadnje, kolo u kome Rogatičani kao gosti ide ekipi Kozare kojoj ove jeseni ne cvjetaju ruže.

Na ovoj utakmici ekipa Rogatice, predvođena trenerom Draganom Kojićem, igrala je u sastavu: Dejan Ivković 7, Božidar Balčaković, Bojan Puhalac 4, Luka Radmiloić 16, Miroslav Milidrag 4, Nikola Pilindavić 11, Stefan Okiljević 5, Nemanja Okiljević 26. Za igru su bili prijavljeni, ali nisu dobili svoje minute i Marko Pušonja, Mile Racković, Marko Mrkajić i Nikola Buljugija.

Njima je trener Sutjeske Dejan Radović suprostavio ekipu u sastavu: Miloš Pavlović 11, Goran Bodiroga (kapiten) 5, Vladan Radović 9, Stefan Jovović 11, Mrđan Mrković 6, Milanko Kapuran 8, Nemanja Bratić 12, Đorđe Savić 2, Miloš Fimić 2, te Ognjen Jojić, Andrej Mijović i Stefan Vasiljević koji nisu ulazili u igru.

Na ovoj utakmici domaće igrače bodrilo je skoro puno gledalište u sportskoj dvorani. Svoj prilog dale su i članice Zumba fitnes grupe Sportsko-rekreativnog udruženja „Viktorija“ iz Rogatice, čije numere u koreografiji Ivane Nikolić su, kao i pobjeda košarkaša, toplo pozdravljene od prisutnih gledalaca.