Sutjeska u neizvjesnoj završnici savladala Sokolac

Radio Foča - 20. februara 2022. 058.ba

FOČA – Košarkaši Sutjeske pobijedili su na svom terenu ekipu Sokoca u uzbudljivoj utakmici sa 64-62, čime su stigli do sedmog ovosezonskog trijumfa u Prvoj ligi Republike Srpske.

Fočaci su do dvocifrene prednosti došli pred kraj druge četvrtine i stečenu razliku održavali do polovine trećeg perioda igre, kada gosti preuzimaju inicijativu i rezultat smanjuju na poen zaostatka.

Ujednačeno se igralo u četvrtoj četvrtini. Prednost domaćina dostizala do šest poena razlike, da bi u posljednjem minutu susreta uzastopnim poenima košarkaši Sokoca poravnali rezultat.

U zadnjem napadu Sutjeska je na raspolaganju imala svega 11 sekundi. Odgovornost je preuzeo kapiten domaćih Goran Bodiroga i na pet sekundi prije isteka vremena pogotkom za dva poena donio važnu pobjedu Fočacima.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Bodiroga sa 18 poena, pratili su ga Miloš Pavlović sa 14 i Vladan Radović sa 10.

Kod Sokoca se istakao Miroslav Kovač sa 16 koševa, Pavle Tupanjanin je dodao 15, a Igor Đerić 12 poena.

Sutjeska je sa sedam pobjeda i utakmicom zaostatka u odnosu na rivale osma na prvoligaškoj tabeli, dok je Sokolac sedmi sa pobjedom više.

Narednog vikenda Fočaci dočekuju ekipu Slavije iz Istočnog Sarajeva.