Nemilosrdne rogatičke rukometašice – Pregažene i kolegice iz teslićkog Borja

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 18. aprila 2022. 058.ba

ROGATICA – Sportska dvorana u Rogatici posljednja tri dana bila je poprište u kojem su dvoranski sportovi zabilježili dvije velike pobjede. Prvo su, pošlog petka, igrači Košarkaškog kluba „Rogatica“ porazili košrkaše „Slavije 1996. sa visokih 94:70.

Sinoć su pognute glave sa parketa u sportskoj dvorani otišle i rukometašice ženskog rukometnog kluba (ŽRK) „Borja“ iz Teslića. Njih su doslovno pregazile članice ŽRK „Rogatica“ sa opet visokih 31:15 (poluvrijeme 16:7).

I po rezultatu i po igri bio je ovo susret dva neravnopravna rivala. Ponekad se sticao utisak da je ovo dobar trening Rogatičanki, jer su gošće prvi gol postigle tek u 16 minutu, a do tada su u vlastitoj mreže imali 8 pogodaka.

I u nastavku igre na terenu je bila samo jedna ekipa – Rogatica. Do kraja prvog poluvremena domaće igračice dale su još 8 golova, a primile 8, pa se na odmor otišlo sa rezulttom 16:7 uz dva promašena sedmerca.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto mirnije, ali su Rogatičanke predvođene iskusnom i nezadrživom Snježanom Vitomir i dalje mljele gošće iz Teslića. U 35 minutu bilo je 19:8, pa zatim 20:9. U 44 minutu 24:11 i tako do krajnjih 31:15 i zaslužene pobjede domaće ekipe.

Uz iskusnu i nezadrživu Snježanu Vitomir koja u neku ruku kormilari ekipom, i njenih 11 golova, pobjedi Rogatičankama doprinijele su i sestre Anđela i Tatjana Delić sa 7, odnosno 3 pogotka, Vasilija Gluhović sa 5, Jovana Hršum sa 3 i Marija Šarenac sa 2 gola.

Kod gošći, koje su tokom cijele utakmice imla podređenu ulogu, golove su postigle Mia Čančar 7, Nikolina Đurić 6 i Olja Đurić 2.

Ovom pobjedom ekipa iz Rogatice ponovo je preuzela prvo mjesto na tabeli i istakla ozbiljnu kandidaturu da i na kraju prvenstva, kao što je bilo i na poluvremenu, zauzme vodeću poziciju u ligi. Odgovor slijedi u subotu uoči najradosnijeg hrišćanskog praznika Vaskrsa u zadnjem ligaškom kolu koje se igra u Bijeljini sa ekipom Radnika koji trenutno ima isti broj bodova kao i Rogatica. Ako misle da budu prvaci, rukometašice u Rogatice ne bi smjele izgubiti utkmicu u Bijeljini. I neriješen rezultat im omogućva da budu prvak lige i plasman u Premijer ligu BiH.

Na ovoj utakmici Rogatičanke su igrale u sastavu Olivera Paprica, koja je imala dosta dobrih odbrana, Tatjana Delić, Snježana Virtomir, Anđela Delić, Biljana Šender, Marija Šarwnac, Vasilija Gluhović, Jovana Hršum, Anja Nerić i Anđela Knežević, a sa klupe do pobjede usmjeravali su ih Velibor Đurić i Dragan Bandić.