Sutjeska sa pet golova slavila protiv Famosa

06.11.2022.

FOČA – U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici pred svojim navijačima u Prvoj ligi Republike Srpske fudbaleri Sutjeske slavili su rezultatom 5:3 protiv Famosa iz Vojkovića.

Fočaci su do vođstva stigli u 15. minutu golom Branka Sekulića. Domaći su imali prednost od 2:0 u 23. minutu, nakon pogotka Nikole Mojovića iz penala.

Famos je do prvog pogotka došao u 38. minutu autogolom Vida Ivanovića, pa je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 2:1 za domaćina.

U nastavku susreta publika je na Gradskom stadionu vidjela još pet golova.

Branko Sekulić bio je precizan u 53. minutu, a igrač gostiju Marko Škrba u 59. minutu.

Famos je do rezultatskog izjednačenja stigao u 64. minutu, kada je Danijel Blažić pogodio mrežu Sutjeske za 3:3.

Fočaci devet minuta kasnije stižu do vođstva od 4:3, autogolom Mladena Drakula, a potom u 78. minutu trećim pogotkom Branka Sekulića i do prednosti od dva gola u mreži gostiju.

Nakon 16. odigranih kola Sutjeska je četvrta na tabeli sa 32 boda, dva manje od trećeplasiranih Laktaša.

U zadnjem kolu jesenjeg dijela šampionata Fočaci naredne sedmice putuju u Bijeljinu, gdje će se sastati sa domaćim Radnikom.