„Zimski dani Višegrada“ 29. i 30. decembra

05.12.2024.

VIŠEGRAD – Manifestacija „Zimski dani Višegrada“ biće održana 29. i 30. decembra, a najviše sadržaja namijenjeno je najmlađima, dogovoreno je na sjednici organizacionog odbora,

Na otvaranju će nastup imati djeca iz obdaništa „Neven“, a prvog dana planirani su razni sadržaji za djecu. U muzičkom dijelu programa nastupiće profesori sa Muzičke akademije iz Istočnog Sarajeva i višegrađanka Mirna Karabatak.

Manifestaciju će u 17.00 časova otvoriti načelnik opštine Mladen Đurević.

Drugi dan manifestacije rezervisan je za nastup korisnica Doma za lica sa invaliditetom, učenike Osnovne škole „Vuk Karadžić“ koji će izvesti „Zimsku čarolijuz“, te za učenike Srednje škole „Ivo Andrić“ koji će se predstaviti sa „Čudesnom radionicom Djeda Mraza“.

Oba dana manifestacije pratiće i novogodišnji bazar na kojem će posjetioci moći da kupe razne ručne radove, suvenire, poslastice.

Planirane su i pokretne igraonice koje će biti postavljene na jednom od trgova u Andrićgradu.

Organizatori „Zimskih dana Višegrada“ su opština i Kulturni centar „Ivo Andrić“, a prijatelji manifestacije su preduzeće „HE na Drini“ i Andrićgrad.

SRNA - Jovana Borovčanin