Novo na kulturnoj sceni u Rogatici
ROGATICA – Osim putem televizije većina Rogatičana nemaju priliku da u svojoj sredini uživo pogledaju neku dramsku predstavu. To je bio povod članovima Dramsko-recitatorske sekcije i njihovom mentoru profesoru srpskog jezika Dijani Nešković-Stjepanović pri ovdašnjem Srednjoškolskom centru „27. januar“, da ispod svodova svoje škole izmjeste svoju najnovije pripremljenu dramsku predstavu i prikažu je sugrađanima u Rogatici. Radi se o predstavi sa naslovom „Ne može bez drame“ i podnaslovom „Glumci jesu amateri, ali koga briga? Cilj nek bude zajednički – da ne fali knjiga“, koju su napisali i na sceni izveli kao njihovi glavni protagonisti.
Za prikazivanje izabrali su, ni manje ni više, nego salu gradskog bioskopa sa skoro 300 sjedišta, u koju su sinoć okupili ne samo svoje kolege učenike, nego i veći broj drugih Rogatičana, među kojima je bio i predsjednik Skupštine opštine Siniša Janković.
I imali su šta vidjeti. Osmoro učenika od prvog do četvrtog razreda različitih struka u ulozi glumaca amatera oduševili su gledaoce na najbolji način odrađivanjem svoje role. Dokaz su aplauzom često prekidan program i posebno na njegovom kraju.
A šta je sve prikazano evo šta je rekla mentor u sekciji profesorica Dijana Nešković Stjepanović.
Učenici naše škole su izuzetno talentovani pa i u oblasti glume.Njihove talente iskoristili smo i pripremili ovu predstavu sa ciljem da, pored ostalog, prikupimo novčana sredstva za dopunu i obnovu književnog fonda školske biblioteke. Važno je napomenuti da je drama autorstvo učenika članova Dramsko-recitatorske sekcije koji su bili i glumci u predstavi. A radi se o Andrijani Krsmanović, Dušku Planojeviću, Anđeli Gojković, Nadeždi Nerić, Ivani Stanišić, Sonji Motika i Jeleni Jovanović. Moj posao je bio da ih uvjerim da ne znaju gdje su im granice. Srećna sam što sam uspjela u tome.