Osnovna škola “Vuk Karadžić” u Višegradu obilježila Dan škole

25.05.2026.

Osnovna škola „Vuk Karadžić“ u Višegradu obilježila Dan škole

Osnovna škola „Vuk Karadžić“ u Višegradu obilježila je danas Dan škole i praznik Svete braće Ćirila i Metodija prigodnom priredbom i bogatim programom koji su pripremili učenici, učitelji i nastavnici ove obrazovne ustanove.

Učenici su kroz recitacije, glumu i pjesmu predstavili značaj slovenske pismenosti, jezika i kulture, a program je ispraćen velikim aplauzom brojne publike.

Direktor škole Tanja Jevtić Racković istakla je da škola nastoji da odgovori zahtjevima modernog obrazovanja, ali i da ostane ustanova koja kod učenika razvija osjećaj ljudskosti, poštovanja i prijateljstva.

Ona je podsjetila da su u ovoj školskoj godini realizovani značajni projekti, među kojima su nabavka novog školskog minibusa, rekonstrukcija mrežne opreme i unapređenje uslova za nastavu kroz donacije računarske opreme.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da je obrazovanje temelj razvoja svake lokalne zajednice i poručio da će opština nastaviti da ulaže u bolje uslove za školovanje djece.

„Zajedno sa Vladom Republike Srpske i kabinetom predsjednika Republike realizovali smo niz važnih projekata za ovu školu, od nabavke novog kombi vozila i besplatnih udžbenika, do ulaganja u informatičku opremu i rekonstrukciju fiskulturne sale“, naveo je Đurević.

On je istakao da su uređeni sportski tereni kod škole danas mjesto okupljanja velikog broja djece i mladih, što pokazuje značaj ulaganja u obrazovanje i sportsku infrastrukturu.

„Sve što radimo jeste ulaganje u budućnost Višegrada i naše djece“, poručio je Đurević.

Povodom Dana škole uručene su zahvalnice penzionisanim radnicima, kao i ustanovama, institucijama i pojedincima koji pomažu rad škole.

SRNA - Jovana Borovčanin Đurević