
OSVIJETLI SVOJ I OBRAZ OPŠTINE
ROGATICA – Za razliku od nekih ranijih godina kada je u bogatoj istoriji bivših međuopštinskih a sada međurepubličkoh omladinskih sportskih igara (MOSI), ovogodišnje 61. po redu, koje su održane u Bajinoj Bašti od 8. do 12. ovog mjeseca, stalni član i trostruki organizator ove manifestacije mladih i sporta, iz Rogatice išlo i do stotinu i više takmičara i dobar broj sportskih radnika i entuzijasta, ove godine opštinu i grad sa obala Rakitnice predstavljalo je samo troje sportista.
Radi se o atletičarima – Kristini-Kiki Popović i još juniorima Ivanu Ćebiću i Katarini Pešić. I odmah treba reći – osvijetli su obraz. Njih troje, u izuzetno jakoj konkurenciji, donijeli su kući tri medalje.

Kristina-Kika Popović kao član Atletskog kluba „Borac“ iz Banja Luke, bez ozbiljnijih priprema zbog obaveza prema fakultetu, takmičila se u svojim disciplinama – bacanju diska i kugle u kategoriji seniora. U velikoj konkurenciji disk je bacila 32,82 metara i osvojila drugo mjesto i srebrenu medalju. Kika nije ništa bila slabija ni u bacanju kugle. Hicem od 11,32 metra došla je do srebrene medalje, a bolja od nje, kazuje ona, bila je takmičarka kojoj je atletika u neku ruku trenutni životni poziv, dok je Kika već uspješno očistila drugu godinu na Ekonomskom fakultetu a na igre otišla sa nekoliko dana priprema, i bez trenera, u svojoj Rogatici.
I ostali dio ekipe koja je išla na Igre u Bajinoj Bašti opravdao je povjerenje. Ivan Ćebić u bacanju diska, u konkurenciji kakvu je rijetko doživljavao, osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju.
Ni treći takmičar koji je branio boje Rogatice, Katarina Pešić, iako nije donijela medalju, postigla je zapažen rezultat u trci na 100 metara osvojila je četvrto mjesto. Medalja joj je, kazuje, izmakla za samo par sekundi vremena. Sve u svemu – četa mala a rezultati za pozdraviti, rekoše u Centru za kulturu i sport u Rogatici i oni koji su pratili Igre u Bajinoj Bašti.