Rogatičke rukometašice deklasirale Laktaše [FOTO]

ZRK Rogatica

Trijumf za krunu polusezone

ROGATICA – Kao što se i očekivalo rukometašice Rogatice su na zatvaranju jesenje polusezone ubjedljivo savladale Laktaše sa velikih 18 poena razlike, na kraju susreta semafor je pokazivao rezultat 32:14.

Tako su „malene“ potvrdile osvajanje jesenje titule koje su ostvarile sa sedam pobjeda bez izgubljenog meča i najavile najozbiljniju kandidaturu za šampionsku krunu i na kraju prvenstva i plasman u premijerlgaško društvo.

Dijana Kulić

Samo u prvih pet minuta utakmice gošće su uspijevale da pariraju domaćim rukometašicama a onda su „malene“ zaigrale svoju igru i već na polovini poluvremena stekle prednost od pet poena, bilo je 8:3 što je uglavnom održavano čvrstom odbranom i efikasnim napadom i na odmor se otišlo sa rezultatom 15:7.

I u drugom dijelu Rogatičanke su igrale na vrhunskom nivou. Napravljena je serija od 10:2 do 40. minuta susreta za nedostižno vođstvo od 25:9.

Snezana i Sandra Kacarevic

Snežana i Sandra Kačarević

Potom su prilku dobile i rukometašice sa manjom minutažom koje su je iskoristile na najbolji način i na kraju je uslijedilo slavlje i proslava jesenje titule.

U domaćem sastavu sve rukometašice zaslužuju pohvale za odličnu igru, ipak za nijansu bolje od ostalih su bile Divna Janković koja je postigla 8 golova a uz nju i Dejana Kulić i Anđela Delić koje su po sedam puta pogađale protivničkku mrežu.

Andjela i Tijana Delic

Anđela i Tijana Delić

U gostujućoj ekipi nešto bolja od ostalih bila je Dragana Došen sa šest postignutih golova.

Na kraju treba istaći da je ovu solidnu rukometnu predstavu donekle pokvario sudijski par iz Doboja koji je dodijelio dva crvena kartona domaćim igračicama i jedan gostujućem treneru a uz to su na 20 minuta isključile domaće i deset minuta gostujuće rukometašice pa ko nije prisustvovao ovom meču stekao bi utisak da je umjesto mirne i fer utakmice vođena borba ispod svih pravila rukometne igre.