Rogatičke malene u Premijer ligi BiH

Tekst i foto: Sreten Mitrović - 17. maja 2015. 058.ba

ZRK Rogatica

ROGATICA – Kolo prije kraja prvenstva u Prvoj ženskoj rukometnoj ligi Republike Srpske, rukometašice ŽRK Rogatica predvođene trenerom Zoranom Zečevićem i predsjednikom kluba Novom Kosorićem, pobjedom na domaćem terenu nad ŽRK Jedinstvo iz Brčkog sa visokih 28:14 (16:8), zabilježile su jedanaestu pobjedu, osvojile prvo mjesto i ušle u Premijer ligu BiH.

To je uspjeh koji ni najveći zaljubljenici u ženski rukomet u Rogatici nisu očekivali. Ubjedljivo su „prošetale“ prvenstvom uz samo jednu izgubljenu utakmicu, ali i brojnih teškoća sa kojim su se susretale.

– Ovo je kruna upornog i strpljivog rada posljednjih nekoliko godina u kojim smo hvaljeni i osporavani, kazuje trener Zečević, koji je dolazerći sa Sokoca vodio tim do Premijer lige.

– Ja sam vjerovao u moje malene, dodao je on. Pratile su moje upute, izgarale na svakoj utakmici i to se isplatilo. Kolo prije kraja prvenstva zasluženo smo na prvom mjestu. Zadnja utakmica sa Leotarom iz Trebinja, kod kuće u Rogatici, će nam biti formalnost. Možemo je i izgubiti, ali ćemo na njenom kraju podići pobjednički pehar i našu dalju sudbinu prepustiti gradu i opštini.

Na utakmici sa Jedinstvom rogatičke malene igrale su u sasavu: Soka Cvijetić, Nikolina Miličević, Sneža Kačarević (1), Ivana Gogić (1), Dejana Kulić (8), Anđela Delić (7), Milica Hršum (1), Divna Janković (1), Tatjana Delić, Biljana Rakić (4), Sandra Kačarević (1), Jovana Sokolović (4).

ZRK Rogatica 2

Evo i malo statistike sa ove utakmice. U 3 minutu bilo je 3:1 za domaću ekipu. Nakon toga nastupio je period jalove igre, jer je prvi naredni gol postignut tek u 11 minutu. Opet su ga dale rogatičke malene, a onda u 16 minutu bilo je 8:2, u 23 – 12:4, u 26 – 12:6 i na poluvremenu 16:8.

U drugom poluvremenu opet dominacija domaće ekipe. U 36 minutu bilo je 18:10, u 42 – 19:12, u 56 – 23:13 i na kraju konačnih 28:14.

Sudije Saša Bijeljić i Miroslav Tovilović iz Doboja bili su strožiji prema domaćim rukometašicama. Protiv njih dosudili su 7 sedmeraca, a u njihovu korist samo 1 i obostrano su iskorištenu 100 posto.

Zbog isključenja domaće igračice „odmarala“ su 16, a gošće 2 minuta.

Ono što je nedostajalo na ovoj utakmici su gledaoci. Bilo ih je svega 50-tak i čudi osnos prema djevojčicama koje, uz skromne uslove, izgaraju za svoj grad i opštinu i svjetla obraza ih predstavljaju.